Registrácia do 10. ročníka Ceny Nadácie NOVUM sa otvára 16. 11. 2023 a potrvá do 16. 2. 2024

 

Ako postupovať pri registrácii? V tejto sekcii sa budete môcť registrovať a následne prihlásiť do vášho účtu. Po registrácii dostanete v priebehu niekoľkých minút email s odkazom na aktiváciu účtu. Ak email nevidíte v doručených správach, skontrolujte aj nevyžiadanú poštu, spam. Po úspešnej aktivácii účtu sa prihláste v tejto sekcii pomocou údajov, ktoré ste zadali pri registrácii. Nahrajte vaše súbory (portfólio prác, motivačný list, odborný posudok, dokumentácia).

 

Úplná prihláška musí obsahovať

Portfólio pozostávajúce z dvoch samostatných častí A a B v rozsahu max. 36 strán (časti A a B tvoria spolu jeden pdf dokument):

 

A/ Prvá časť je neanonymná, uvádza meno žiadateľa/ky, je v slovenskom jazyku vo formáte .pdf. Obsahuje:

A1. Meno, adresu žiadateľa/žiadateľky a štruktúrovaný životopis (vzdelanie, zamestnanie, výstavy /minimálne 3 samostatné výstavy/, granty, ocenenia, ohlasy v tlači a iných médiách).

A2. Odporúčanie (odporúčajúci list s vyjadrením k tvorbe, výstavám a projektu od kurátorov, kritikov, teoretikov, galeristov… rozsah 1-2 A4)

 

B/ Druhá časť je anonymná, nikde neuvádza meno ani iné osobné údaje, je bilingválna (v slovenskom a anglickom jazyku) vo formáte .pdf. Obsahuje:

B1. Charakteristiku projektu s akým žiadateľ/ka o grant žiada (charakteristika uvádza textový a obrazový koncept a povahu výtvarného projektu, ak má byť grant určený na výstavy a publikácie, treba predložiť koncept výstavy alebo publikácie, rozsah max 1-3 A4). Žiadosti o úhrady režijných nákladov na tvorbu bez koncepcie výtvarného projektu nebudú posudzované ako projekt a nepostupujú do výberu.

B2. Portfólio projektu. To uvádza najmä diela, ktoré súvisia s projektom, alebo z ktorých projekt vychádza, nadväzuje na ne. Môžu byť doplnené staršou a súčasnou výtvarnou tvorbou (max rozsah portfólia je dokumentácia 1 – 30 diel).

 

V prípade otázok alebo nezrovnalostí nás prosím neváhajte kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..